Przedszkole Publiczne nr 1 w Pietrzykowicach

3 MARZEC – DZIEŃ HIGIENY Z VELVET W GRUPIE ŚREDNIAKÓW

Średniaki  wzięły udział w „Dniu Higieny Velvet” w ramach konkursuŚwiętuj z Misiem Velvetusiem… na sportowo!, organizatora akcja Zdrowo i Sportowo oraz Partnera akcji, firmą Velvet. W obliczu wyzwania i narastających zagrożeń wirusowych temat higieny jest obecnie bardzo istotny. Dzieci miały okazję przy pomocy Misia Velvetusia utrwalić zasady higieny osobistej, ze szczególnym naciskiem na dokładne mycie rąk. Po części teoretycznej wyposażone w odpowiednią wiedzę ochoczo wdrożyły nabyte widomości w życie, pokazowo myjąc ręce. Tak przygotowani przeszliśmy do zestawu ćwiczeń gimnastycznychwykorzystując konspekt zajęć "Zwinne duety" przygotowany przez Kids&Sport z niekonwencjonalnym sprzętem – papierem toaletowym.

Dzień Higieny Velvet zakończyliśmy zajęciami plastycznymi w trakcie których z rolek po papierze toaletowym dzieci wykonały plastyczny obraz bakterii.